صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 384829
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

   

 


بسم الله الرحمن الرحیم


بعضی از مبارزان و زندان رفته های دوران حکومت ظالمانه پهلوی می گویند : « ما آنقدر که برای نگهداری انقلاب شهید دادیم برای پیروزی انقلاب ندادیم . آنقدر که برای نگهداری انقلاب سختی کشیده و می کشیم برای پیروزی آن نکشیدیم » .
این واقعیت را در 31 سال گذشته همه ی ما به روشنی دریافته ایم و اینطور که معلوم است هرچه زمان بگذرد درستی آن بیشتر روشن می شود . درست از صبح پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 توطئه ها علیه انقلاب از خود تهران شروع شد و به شهرها و استان ها کشانده شد و ادامه یافت تا به جنگ تحمیلی وصل شد جنگی که 8 سال طول کشید و در مجموع یک دهه از عمر نظام جمهوری اسلامی به مقابله با این توطئه ها گذشت .
در تهران سلطنت طلب ها منافقین ملی گراها گروهک های مارکسیستی و التقاطیون در برابر انقلاب و امام قد علم کردند و در کردستان و خوزستان و ترکمن صحرا و آذربایجان و نقاط دیگر احزاب ریز و درشت وابسته به شرق و غرب با عناوینی از قبیل دموکرات و کومله و خلق عرب و خلق مسلمان و... سر بر آوردند و مزاحمت کردند. هدف این بود که انقلاب اسلامی را در همان روزها و ماه های اول ناکام کنند و از تشکیل یک نظام حکومتی مبتنی بر این انقلاب جلوگیری نمایند.
دست های پشت پرده ای که برای تحقق این هدف شوم طراحی می کردند از همه نوع ابزاری استفاده نمودند. ملی گرائی دین مذهب قومیت و سرزمین از جمله ابزارهائی بودند که توسط طراحان این توطئه ها بکار گرفته شدند و حداکثر بهره برداری نیز از آنها بعمل آمد. اما از آنجا که این تلاش ها برپایه بی صداقتی و خیانت و آلت دست بیگانگان بودن شکل گرفته بود نتوانست در برابر انقلاب و ملت ایران کاری از پیش ببرد. آنهمه توطئه که در ظاهر همچون کوه هائی از بهمن های انباشته و متراکم برروی انقلاب آوار می شدند در مقابل اراده مردم مانند برفی که خورشید پرحرارت بر آن بتابد آب می شدند و از بین می رفتند.
جنگ تحمیلی هم چنین بود. درست است که در ظاهر این جنگ توسط صدام و حزب بعث عراق بر ما تحمیل شده بود ولی کسی تردید نداشت که طراح اصلی جنگ آمریکا بود و علاوه بر طرح ها و اطلاعات و امکانات و تجهیزات نظامی که قدرت های سلطه گر شرقی و غربی در اختیار صدام قرار می دادند دلارهای نفتی اعراب نیز برای پشتیبانی از او و گرم کردن تنور جنگ به بغداد سرازیر می شدند. حتی مزدوران اجیر شده توسط سران مرتجع عرب و ژنرال های کهنه کار ارتش های کشورهای عربی نیز به کمک صدام شتافتند و هرچه تجربه داشتند در اختیار ارتش بعثی عراق گذاشتند و البته آنها هم مثل دلارهای نفتی اعراب و طرح ها و تجهیزات قدرت های استکباری نتوانستند کاری از پیش ببرند و در برابر خورشید پرحرارت انقلاب مثل برف آب شدند.
در دهه های دوم و سوم نیز توطئه ها به شکل تحریم ها کودتاها تهاجم فرهنگی تبلیغات مسموم و فشارهای سیاسی قدرت های شیطانی و ایادی منطقه ای آنها ادامه یافت و همواره ناکام ماند. نظام جمهوری اسلامی به دلیل صداقت و اخلاص و ایمان بنیانگذار آن و به دلیل فداکاری های مومنانه ملت ایران توانست از همه گردنه های دشوار عبور کند و هر روز مستحکم تر از گذشته در راه پیشرفت گام بردارد و ایران را به یک قدرت منطقه ای تبدیل نماید.
اکنون در آغاز دهه چهارم بروز حوادث ناخوشایند ماه های اخیر موجب شده است یکبار دیگر قدرت های استکباری و گروهک های وابسته به آنها به طمع بیافتند و دچار این توهم شوند که زمینه ای برای بازگشت آنها فراهم شده است . هوشیاری مردم و تدبیر مسئولان بر این خیال نیز مهر ابطال خواهد زد و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی از این گردنه نیز با موفقیت عبور خواهند کرد.
تصور آمریکا و انگلیس و فرانسه و صهیونیست ها اینست که نظام جمهوری اسلامی پشتوانه مردمی خود را از دست داده و راه برای براندازی این نظام و پایان دادن به انقلاب اسلامی باز شده است . این تصور خام تاکنون بارها به ذهن علیل دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی راه یافته ولی هر بار بطلان آن بر همه ی آنها به اثبات رسیده است . تکرار این اشتباهات فقط می تواند عجز دستگاه های اطلاعاتی و تحلیل گران غربی را از درک آنچه در ایران می گذرد نشان بدهد. به نظر می رسد هنوز آنها برای فهمیدن دو نکته تلاش کافی نکرده اند. یکی اعتقادات مردم ایران و دیگری نفوذ دین در عمق جان این مردم .
نظام جمهوری اسلامی یک نظام دینی مبتنی بر اعتقادات مردم است . این نظام را خود مردم تاسیس کرده اند و تا امروز نیز خود مردم از آن در برابر توطئه های رنگارنگ دشمنان حمایت و حفاظت کرده اند و از این پس نیز چنین خواهند کرد. اینکه قدرت های استکباری به اختلافات داخلی دل ببندند و گرفتار تحلیل های غلط و بی پایه شوند امری طبیعی و تکراری است . علیرغم این تحلیل های غلط مردم همچنان پشتوانه نظام جمهوری اسلامی هستند و در 22 بهمن امسال یکپارچه و متحد با آرمان های بنیانگذار این نظام و با ولایت فقیه که ستون فقرات این نظام است تجدید میثاق خواهند کرد . راه پیمائی 22 بهمن امسال ابراز انزجار از آمریکا و سایر بیگانگانی خواهد بود که چشم طمع به اختلافات دارند . راه پیمائی 22 بهمن امسال اعلام برائت از منافقین و سایر گروهک های وابسته به استکبار جهانی خواهد بود . و در یک کلام راه پیمائی 22 بهمن امسال تجلی همبستگی کامل مردم ایران در حمایت از نظام جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه خواهد بود.


دسته ها : سیاسی
X